Życie na wsi – zdrowe produkty

Życie na wsi – zdrowe produkty

Coraz więcej młodych osób, zamiast życia w dużym mieście, decyduje się na domek na wsi, z dala od zatłoczonych ulic, korków i zgiełku. Nie tylko decydują się na dom z ogrodem, ale często na utrzymywanie gospodarstwa. W dzisiejszym artykule przybliżymy Wam nieco ten temat, powiemy o zdrowych produktach, które warto samodzielnie hodować.

Owoce z ogrodu zamiast ze sklepu

Ceny owoców w sklepach są coraz droższe, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto samodzielnie hodować drzewka owocowe, bez GMO, środków chemicznych i różnego rodzaju spryskiwaczy. Mowa tu nie tylko o jabłkach, wiśniach czy gruszy, jest wiele smacznych owoców, które samodzielnie możemy posadzić. Przykładem mogą być sadzonki borówek amerykańskich, które podobnie jak wiele innych jagód, są nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe. Są one źródłem witamin, minerałów, błonnika. Posiadają dużą ilość witaminy C, która wzmacnia system odpornościowy i chroni przed wieloma chorobami. Posiadają także sporą ilość witaminy K i E. Błonnik, który zawierają borówki pomaga w trawieniu i obniżeniu poziomu cholesterolu.

Wysokiej jakości zboża

Co jeszcze warto hodować na własny użytek? Na pewno owies kwalifikowany. To wysokiej jakości nasiona owsa, które charakteryzują się odpowiednimi stantartami jakości. Na jakość plonów ma wpływ nie tylko sprzęt, nawozy oraz środki ochrony roślin, ale także jakość samych ziaren stosowanych do wysiewu. Jeżeli więc, chcemy uzyskać czysty i zdrowy owies, warto zainwestować właśnie w jego jakość.

Pokarm dla zwierząt gospodarskich

Przeprowadzając się na wieś, często decydujemy się na gospodarstwo, niekiedy dla samych siebie, ale często też w celach zarobkowych. Zwierzęta gospodarskie, tak jak i zwierzęta domowe, potrzebują odpowiedniego pokarmu. Jak powinna być odpowiednia pasza dla bydła? Jej wybór zależy od wielu czynników tj. wiek, waga, stan zdrowia, kondycja fizyczna, a nawet cel hodowli. Jeżeli więc, nie jesteśmy pewni, jaką karmę wybrać, najlepiej w tym celu skontaktować się z weterynarzem lub specjalistą ds. żywienia zwierząt gospodarskich.

W zależności od potrzeb, pasze mogą zawierać różne składniki, do najpopularniejszych należą: otręby, zboża, suszone siano, kukurydza oraz witaminy i minerały.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przybliżył Wam nieco temat zdrowych produktów, które można wyhodować samodzielnie. Jeżeli ta tematyka jest dla Ciebie interesująca, po więcej zapraszamy na nasz portal.