Zdrowy tryb życia - od czego zacząć?

Zdrowy tryb życia - od czego zacząć?

Prowadzenie zdrowego trybu życia może pomóc nam uniknąć wielu chorób, a także poprawić nasze samopoczucie. Tylko od czego zacząć, aby nie spalić się już na starcie i wytrwać w swoich postanowieniach bez większych problemów? Podpowiadamy!

Catering dietetyczny - pomocny w zdrowym odżywianiu

W zdrowym trybie życia najważniejsze jest przede wszystkim spożywanie pełnowartościowych posiłków, które zawierają wiele witamin i minerałów. Jednak nie każdy ma czas na codzienne przygotowywanie zdrowych dań. Ilość pracy i obowiązków sprawia, że często sięgamy po niezdrowe przekąski i gotowe fast-foody, co negatywnie wpływa na nasze zdrowe i samopoczucie. Pomocny może okazać się catering dietetyczny. Gdynia i wiele innych miast w Polsce, to miejsca gdzie z pewnością znajdziemy odpowiedni catering dostosowany do naszych potrzeb. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że świeże posiłki dostarczane są każdego dnia pod drzwi naszego domu. To niezwykle wygodny sposób na zdrowe odżywianie, bez konieczności spędzania dużej ilości czasu w kuchni.

Mleko roślinne w codziennej diecie - sprawdź korzyści

Mleko roślinne jest przede wszystkim doskonałym zamiennikiem tradycyjnego, krowiego mleka. Używają go zwłaszcza osoby będące na diecie wegańskiej. Mleko roślinne, na przykład mleko migdałowe czy owsiane to doskonały produkt, który powinien znaleźć się w naszym codziennym jadłospisie, niezależnie od diety. Jest bogate w błonnik i posiada wysoką zawartość białka. To doskonały dodatek do kawy, słodkich wypieków czy koktajli. Doskonale sprawdzi się również na diecie odchudzającej, gdyż jest lekkostrawne i posiada zdecydowanie mniej kalorii, niż mleko krowie. Wybór mlek roślinnych jest ogromny, a każde z nich charakteryzuje się doskonałym smakiem. Z pewnością znajdziesz swoje ulubione.

Zdrowe zamienniki cukru

Zdrowa dieta powinna zawierać jak najmniej produktów zawierających cukier. Jest on szkodliwy dla naszego organizmu, dlatego warto go unikać. W zamian za to możemy użyć o wiele zdrowszych, ale równie słodkich zamienników tradycyjnego cukru. Doskonale sprawdzi się miód. Posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości, między innymi wzmacnia odporność i wykazuje działanie antybakteryjne. Pszczoły produkują również wosk, a równie istotnym produktem są świece z wosku pszczelego, które łagodzą dolegliwości układu oddechowego, chorób płuc czy kataru. Zdrowym zamiennikiem cukru są również różnego rodzaju słodziki. Niektóre z nich nie mają żadnych kalorii, dlatego sprawdzą się również w przypadku diety odchudzającej.