Zdrowe produkty, po które warto sięgnąć

Zdrowe produkty, po które warto sięgnąć

Dbanie o zdrowie i odpowiednie samopoczucie, jest niezwykle ważne. To właśnie dlatego warto wiedzieć, po jakie produkty, oraz suplementy sięgać, aby cieszyć się witalnością na dłużej. Na całe szczęście na rynku pojawia się coraz więcej prozdrowotnych propozycji, a więc na pewno każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Czym jest koci pazur?

Jednym z produktów, które w ostatnim czasie zyskują na popularności, z całą pewnością jest koci pazur. Czym on w ogóle jest? Koci pazur jest ziołem, które w naturze spotkać można na wyżynach peruwiańskiej Amazonii. Stosowane było już setki lat temu przez lokalnych mieszkańców. Wszystko dlatego, iż jest to dodatek, który doskonale wpływa na cały organizm. Przede wszystkim łagodzi on wszelkie dolegliwości związane z układem trawiennym. Wzmacnia również odporność. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko infekcji, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym. Pozwala on również poprawić funkcjonowanie układu krążenia i wpływa pozytywnie na stawy, zwiększając ich mobilność.

Dla kogo dobrym wyborem będzie mleko owsiane?

Kolejnym bardzo popularnym produktem, po który sięga obecnie wiele osób, z całą pewnością jest właśnie mleko owsiane. Dlaczego? Ponieważ jest to świetna alternatywa dla klasycznego mleka, które u wielu osób powoduje nietolerancję ze względu na zawartość laktozy. Wybór mleka owsianego jest więc idealny w przypadku osób z nietolerancjami i innego rodzaju alergiami. Do tego sprawdza się także w przypadku osób na diecie wegańskiej. Mleko owsiane ma bardzo neutralny smak, przez co z powodzeniem może być dodawane do wszystkich ulubionych potraw, takich jak owsianka, czy różnego rodzaju wypieki. Spokojnie można dodać je także do ulubionej kawy, a jej smak na pewno się nie zmieni. Zastosowań jest naprawdę wiele i są one takie same, jak w przypadku klasycznego, krowiego mleka.

W jaki sposób sprawdzić swoje nietolerancje pokarmowe?

Powyżej była opisana nietolerancja laktozy. Jednak tego typu nietolerancje czasem można pomylić z czymś zupełnie innym. Co należy zrobić, aby mieć całkowitą pewność, że jest to właśnie typowa nietolerancja, a nie coś innego? Najlepszym rozwiązaniem będą po prostu testy na nietolerancje pokarmowe. Kraków jest jednym z miejsc, w których można je wykonać, choć oczywiście kliniki można znaleźć w każdym dużym mieście. Takie testy są bezpieczne, pewne i przy okazji całkowicie bezbolesne. To dlatego warto się na nie zdecydować zawsze, wtedy gdy posiada się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące swojej diety.