Zdrowe produkty na diecie odchudzającej

Zdrowe produkty na diecie odchudzającej

Dieta odchudzająca powinna być przede wszystkim odpowiednio zbilansowana. Obecnie coraz częściej mówi się o tym, że zdrowe i skuteczne odchudzanie powinno polegać na spożywaniu zbilansowanych produktów. Wszelkie diety cud oraz głodówki nie są korzystne dla naszego organizmu i nie warto ich stosować. Jakie zatem produkty powinny znaleźć się w diecie odchudzającej? Podpowiadamy!

Czym zastąpić cukier będąc na diecie?

Podczas diety odchudzającej warto ograniczyć słodycze oraz produkty, które posiadają dużą ilość cukru w składzie. Warto jednak wspomnieć, że na diecie wcale nie musimy rezygnować z ulubionych dań, a nasz jadłospis opierać jedynie na sałatkach. Liczy się przede wszystkim umiar i zachowanie balansu. Na diecie znajdzie się także miejsce na słodkie desery. Wystarczy, że przygotujemy je w oparciu o zdrowe produkty i zamienimy tradycyjny, biały cukier na inne słodzidło. Doskonałym produktem do deserów, koktajli czy owsianek są miody nektarowe. Są zdecydowanie zdrowszym zamiennikiem cukru. Na diecie idealnie sprawdzą się także zamienniki cukru w postaci słodzików, jak na przykład erytrytol czy ksylitol. Niektóre z nich w ogóle nie zawierają kalorii, dlatego możemy ich używać bez wyrzutów sumienia.

Olej MCT - dlaczego warto go stosować będąc na diecie?

Olej MCT to produkt, który doskonale sprawdzi się podczas redukcji wagi, a także w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia. Jako suplement i dodatek do zbilansowanej i zdrowej diety, może być pomocny w przyspieszeniu metabolizmu i utraty nadprogramowych kilogramów. Oleje MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które cechuje doskonała przyswajalność i skrócony czas trawienia. Stanowią doskonałe i niemal natychmiastowe źródło energii, co szczególnie docenią osoby regularnie uprawiające sport. Nie tylko przyspieszają metabolizm, ale także zapewniają uczucie sytości przez wiele godzin, dzięki czemu nie mamy ochoty na podjadanie i sięganie po niezdrowe i wysokokaloryczne przekąski. Olej MCT stosuje się na zimno, na przykład jako dodatek do koktajli.

Warzywa i owoce w diecie

Zdrowa dieta to przede wszystkim taka, która składa się z dużej ilości warzyw i owoców. W diecie odchudzającej duże znaczenie odgrywają przede wszystkim warzywa. Są podstawą wielu smacznych posiłków i posiadają niewiele kalorii. Dzięki temu możemy jeść ich dużo, bez obawy, że przytyjemy. Owoce, mimo, że kalorii posiadają nieco więcej i powinniśmy zwracać uwagę na ich ilość w naszej codziennej diecie, to również sprawdzą się doskonale, gdy chcemy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Zmniejszają ochotę na słodkie i mogą być pomocne w ograniczeniu słodyczy w naszej diecie.