Zadbaj o swoje zdrowie na jesień!

Zadbaj o swoje zdrowie na jesień!

Jesień to czas, kiedy nasz organizm potrzebuje więcej niż zwykle witamin i minerałów, a także dobroczynnych składników. Sezon gryp i przeziębień nie oszczędza nikogo, dlatego warto wiedzieć, jakie naturalne produkty wspomogą nas w tej nierównej walce. Sprawdź, co należy mieć u siebie w domu i zadbaj o dobre samopoczucie już dziś!

Naturalne wsparcie organizmu

Coraz popularniejsze na przestrzeni ostatnich lat stają się produkty konopne. Firma Endoca oferuje produkty z naturalnych holenderskich upraw, które posiadają niezbędne certyfikaty. Konopie uprawiane są naturalnymi metodami, bez użycia herbicydów czy pestycydów. Substancją czynną produktów jest CBD, które nie jest psychoaktywne. Udowodniono, że związek ten posiada szereg pozytywnych właściwości. Najczęściej przyjmuje się ją w takich schorzeniach jak: alzheimer, astma, cukrzyca, reumatyzm, epilepsja (padaczka), SM (stwardnienie rozsiane), białaczka, depresja. W codziennym użytku pomaga również na bóle migrenowe, bóle głowy czy problemy z układem pokarmowym. Chętnie stosują ją również osoby doświadczające przewlekłego stresu oraz napadów paniki.

Dar medycyny tradycyjnej

Koci pazur uznawany jest za dar medycyny tradycyjnej, który wykorzystuje się w leczeniu astmy i alergii. W okresie grzewczym objawy tych schorzeń mogą się nasilać, więc odpowiednia suplementacja jest bardzo ważna. Składnik, z którego wytwarza się suplement, rośnie dziko na wyżynach peruwiańskiej Amazonii. Był on używany od setek a być może tysięcy lat przez tubylczych Indian. Oprócz wyżej wymienionych właściwości przeciwdziała również: dolegliwościom związanym z zaburzeniami układu odpornościowego, zaburzeniom równowagi flory bakteryjnej, oraz kłopotom z układem pokarmowym. Normalizuje również ciśnienie tętnicze i krążenie. Osoby starsze chętnie przyjmują go na dolegliwości zwyrodnieniowe narządów ruchu, które nasilają się w okresie jesiennym i przy częstych zmianach pogodowych.

Zdrowszy zamiennik mleka

Mówi się, że picie mleka jest niezwykle korzystne. Naukowcy już dawno dowiedli, że ma ono swój zdrowszy zamiennik, którym jest mleko owsiane. Jest to zamienna nazwa produktu owsianego, biorąca się od jego barwy. Spotkać się możemy również z nazewnictwem, jakim jest napój owsiany. Doskonale nadaje się dla wegan i osób z nietolerancją laktozy. Napój ten słynie z tego, że zawiera aż 15 witamin i 10 minerałów (w tym dwa razy więcej witaminy A niż mleko krowie). Zawiera również fitochemikalia, które są roślinnymi substancjami czynnymi działającymi antybakteryjnie i obniżająco cholesterol.