Wycieczka po Italii

Wycieczka po Italii

Włochy od zawsze stanowią kolebkę fantastycznych wakacji. Świetnie sprawdzają się o każdej porze roku. Ich barwna historia sprawia, że możemy dostrzec niesamowite zabytki architektury starożytniej, jak również średniowiecznej i nowoczesnej. Z tego względu to właśnie Półwysep Apeniński niezwykle często wybiera się na swój wymarzony urlop.

Kultura kawiarni i restauracji

W Polsce centrum miasta budzi się do życia dopiero po południu oraz w weekendy. To właśnie wtedy zdecydowana większość mieszkańców decyduje się na spędzenie wolnego czasu poza domem. Południowe kraje Europy mają na ten temat nieco inne zdanie. Tam od rana do nocy knajpy są otwarte. Dlaczego? Ponieważ osoby mieszkające na co dzień w Rzymie czy Florencji uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Ma to oczywiście związek z klimatem, zdecydowanie łagodniejszym niż nad Wisłą. Niemniej spacerując ulicami włoskich miast od razu możemy poczuć niezwykłą atmosferę. Od rana mamy mnóstwo miejsc w których możemy napić się kawy, a po południu serwowane jest białe wino oraz specjały kuchni apenińskiej.

Dla miłośników białego puchu

Chodzi tutaj rzecz jasna o narciarzy oraz snowboardzistów. Wiele osób niezaznajomionych z mapą Europy uważa, że to w Austrii panuje najlepszy klimat do jazdy w górach. Oczywiście tam także można bez problemu znaleźć idealne stoki do szusowania, jednak niekoniecznie będą one cechowały się najlepszymi warunkami. To właśnie Italia dla wielu jest ziemią obiecaną. Zdecydowanie warto wybrać się właśnie na tamtejsze stoki. Są one przygotowane w absolutnie wzorowy sposób, jednak to nie jedyna kwestia związana z Dolomitami. Atmosfera na nartach jest zupełnie inna, dzięki wielu barom otwartym w czasie funkcjonowania wyciągów. Dla niektórych narty to wyłącznie dodatek do możliwości tańców, śpiewów i picia rozmaitych napojów.

Najpiękniejsze miasta

Włochy mają to do siebie, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dosłownie. Wynika to z sięgających czasów średniowiecznych podziałów na regiony, które dopiero kilkadziesiąt lat temu zaczęły się zacierać. Cały czas widzimy gigantyczne różnice pomiędzy północną, a południową częścią kraju. Uporządkowane, nastawione na finansowy sukces miasta pokroju Turynu i Mediolanu nijak mają się do gorącego, czasami niepoukładanego Neapolu. Nawet w Rzymie dostrzeżemy mnóstwo dość nietypowych dla stolicy kraju dzielnic.