Świętowanie urodzin w wyjątkowym stylu

Świętowanie urodzin w wyjątkowym stylu

Masz już dosyć klasycznych przyjęć urodzinowych, które wszystkie wyglądają tak samo? W takim razie swoje urodziny świętuj w wyjątkowym stylu i dopasuj wszystko tak, jak najbardziej lubisz. Oryginalnych rozwiązań czekać będzie na ciebie co niemiara, wszystko w zależności od tego, co akurat cię interesuje i jest w twoim guście. Skorzystaj z naszych podpowiedzi dotyczących tego, jakie przekąski warto przygotować z tej okazji, o czym pamiętać i, co na pewno spodoba się twoim gościom.

Pomysły na oryginalne przystawki

Wiele osób podczas organizacji przyjęcia, ma dokładnie ten sam problem, a mianowicie nie mają pojęcia, co mogą podać na przystawki. Oklepane sałatki, tortille, czy koreczki? Takie dodatki znajdziesz u każdego, a ty przecież szukasz czegoś wyjątkowego, co oczaruje twoich gości. Dobrą propozycją mogą być na przykład suszone robaki. Na pewno stanowić będą ciekawe urozmaicenie wieczoru. Zwłaszcza, że suszone robaki, które ci proponujemy, dostępne są w wielu wariantach smakowych, a więc to nie jest tak, że zdecydować się musisz na same suszone robaki i tyle. Wybierz sobie te, które posypane są twoimi ulubionymi przyprawami, a na pewno docenisz, jak dobra i przede wszystkim zdrowa jest to przekąska!

Klasyczny tort? Nie, postaw na coś oryginalniejszego

Skoro świętujesz urodziny, z całą pewnością musisz mieć także ciasto, z którego zdmuchniesz świeczki. Niekoniecznie jednak musi to być standardowy tort. Zwłaszcza jeśli, nie przepadasz za kremami i szukasz czegoś lżejszego i delikatniejszego w smaku. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się góra lodowa. Ciasto, choć brzmi dość nietypowo, jest pyszne w smaku, bardzo lekkie, rozpływające się w ustach i w sam raz na sezon wiosenno-letni, gdy na przykład decydujesz się na to, aby swoje urodziny świętować w plenerze. Co więcej, aby przygotować to ciasto, wcale nie potrzebujesz wyjątkowych umiejętności. Jego przygotowanie jest wręcz banalnie proste, a przepis poinstruuje cię krok po kroku, a więc nie ma żadnej możliwości, że się pomylisz!

Włoskie wina pasujące do wszystkiego

Skoro ustaliliśmy już, co takiego zaserwujesz na przekąskę i, jak wyglądać będzie twój tort, zastanówmy się także, co takiego podasz jako trunek. Na pewno bardzo dobrze swoją rolę spełnią wina włoskie słodkie. Porządnie schłodzone sprawią, że wzniesiony nimi toast smakować będzie wybornie. Dodatkowo słodkie wino pasować będzie zarówno do serów, owoców, suszonych robaków, jak i do deseru lodowego. W takim razie pozostaje już tylko jedno pytanie. Wino białe czy czerwone?