Suplementacja – jak ją rozpocząć?

Suplementacja – jak ją rozpocząć?

Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, brak stresu to wszystko wpływa na stan naszego organizmu. Może zdarzyć się tak, że nawet jedząc zbilansowane posiłki, nie dostarczymy sobie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie zażywania suplementów, które potrafią mieć zbawienne właściwości. Pomogą nam wzmocnić organizm, gdy jesteśmy na diecie wegańskiej i mamy niedobory lub gdy nie lubimy konkretnych potraw, szpinaku, brukselki, fasoli. Po które suplementy warto sięgać? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Kiedy warto sięgać po witaminy i suplementy?

Każdemu z nas mogą zdarzyć się niedobory, niektórych pierwiastków, nawet myśląc, że mamy zdrowy tryb życia. Szczególnie zimą, gdy nasz organizm jest bardziej wymagający, a my spożywamy o wiele mniej warzyw i owoców. Wtedy warto wprowadzić dawkę witamin w kropelkach lub tabletkach. W okresie, w którym nie mamy dostępu do słona, czyli mniej więcej od września do maja, powinniśmy przyjmować witaminę D, na jej niedobór cierpi nawet 90% Polaków. Jej nieodpowiednia ilość w organizmie może prowadzić do depresji, stanów lękowych, braku koncentracji.

Suplementy na lepsze trawienie

Suplementacja nie musi się odbywać tylko wtedy, gdy mamy niedobory, ale również w momencie, gdy chcemy poprawić funkcjonowanie naszego organizmu. W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na problemy z trawieniem i układem pokarmowym, życie w pośpiechu, fast foody, napoje gazowane, dla wielu z nas to codzienność. Jeżeli więc czujemy, że trawienie nie odbywa się w prawidłowy sposób, warto sięgnąć po kompleks orzecha. Jest to produkt naturalny, odpowiedni dla wegan i wegetarian. Jednak by zobaczy efekty, musimy stosować go regularnie. Dostępny jest w postaci płynnej, dzięki czemu doceniany jest przez wiele osób.

Suplementy, których potrzebujesz

Suplementy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim możemy znacząco poprawić swój stan zdrowia, uzupełnić braki witamin i minerałów oraz polepszyć jakość życia. Jednak należy pamiętać, że żadne suplementy nie zastąpią nam odpowiedniej diety, bo to ona jest najważniejsza, jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem. Pamiętajmy, by suplementy przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, a w razie wątpliwości skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy bardzo szczegółowo zapoznać się z ulotką zamieszczoną w produkcie, ponieważ nie zawsze możemy pozwolić sobie na przyjmowanie suplementów i witamin.