Olej MCT w codziennej diecie - poznaj jego właściwości

Olej MCT w codziennej diecie - poznaj jego właściwości

Olej MCT cieszy się coraz większą popularnością ze względu na właściwości, które są korzystne dla zdrowia. Jest to produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów. Jest szczególnie pomocny w walce z odchudzaniem. Sprawdź jak wykorzystać go w swojej codziennej diecie!

Czym jest olej MCT?

Olej MCT to specyficzny tłuszcz zaliczany do średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych. Jest pozyskiwany z kokosa, w którym znajdują się duże ilości MCT. Nie jest to olej kokosowy, a wyodrębniony z niego składnik, który ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Oleje MCT są produkowane przez wiele firm. Jeśli zależy nam na dobrej jakości produkcie, to powinniśmy przede wszystkim zrobić zakupy w sprawdzonym sklepie. Zwróćmy uwagę również na skład produktu, który kupujemy. Olej MCT jest chętnie wykorzystywany przez osoby będące na redukcji. Produkt ten przyspiesza metabolizm i utratę masy ciała. Jest również suplementem niezwykle pomocnym dla osób aktywnych fizycznie. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe w nim zawarte są doskonałym źródłem energii dla mięśni.

Napój kuloodporny - dodaj sobie energii!

Kuloodporna kawa to nic innego jak kawa z olejem i masłem. Może się to wydawać dosyć dziwne połączenie, jednak jest to napój, który posiada wiele zalet. Do jej przygotowania można użyć między innymi oleju MCT. Taki kuloodporny napój może składać się z kawy, ale również z kakao. Owoce, a dokładniej ziarna z nich pozyskiwane to bogactwo, witamin, minerałów i antyoksydantów. Napój kuloodporny zapewnia uczucie sytości dlatego może być pomocny w walce z odchudzaniem. Kolejną zaletą jest fakt, że dodaje energii oraz poprawia samopoczucie, zwłaszcza jeśli wykorzystamy olej MCT. Kawa kuloodporna może być także świetnym dodatkiem do treningu, gdyż może poprawiać wydolność.

Olej MCT - do czego dodawać?

Olej MCT możemy wykorzystywać nie tylko do przygotowywania kawy kuloodpornej. Często wykorzystywany jest w przypadku wypieków, zwłaszcza w diecie ketogenicznej, która polega na wyeliminowaniu węglowodanów do niezbędnego minimum. Olej MCT świetnie sprawdzi się do przygotowania ciasta, na przykład sernika. Cukiernie w Warszawie coraz częściej wykorzystują naturalne i zdrowe składniki w swoich przepisach. Wypieki z dużą ilością cukru, dodatków i polepszaczy smaku odchodzą w zapomnienie. Ogromną popularność zyskują zdrowe wypieki, które są nie tylko pysznym deserem, ale również posiadają składniki mające pozytywny wpływ na nasz organizm. Możemy obecnie spotkać cukiernie tworzące desery wege czy bez cukru. Wykorzystanie oleju MCT w cukierniach to tylko kwestia czasu!