Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnków i patelni?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnków i patelni?

Zakup nowych naczyń i innych akcesoriów stanowiących wyposażenie kuchni nie jest ani proste, ani względnie tanie. Niezależnie od tego, czy wyposażyć chcesz kuchnię domową, czy biurową, a może nowo otwartą restaurację – potrzebne Ci naczynia przede wszystkim wysokojakościowe, a co za tym idzie – długowieczne. Czy jednak marka to jedyna wartość, którą powinniśmy brać pod uwagę...? Odpowiadamy!

Wielkość ma znaczenie

Być może rada ta będzie wydawała się wręcz truistyczna, jednak w rzeczywistości ma ona ogromne znaczenie: dobieranie odpowiedniego rozmiaru naczyń do swoich szafek, półek i zmywarki sprawi, że unikniemy pierwszego rozczarowania. Niektórzy z nas lubują się w ogromnych talerzach, ale nie będą mogli mieć ich pod ręką, gdy w domu już okaże się, że żadne z drzwi szafek nie będą chciały się domknąć. Podobnie sprawa ma się z na przykład garnkami, jednak tu, w przypadku renomowanych i nowoczesnych produktów popularnych marek (na przykład Tefal), patelnia czy garnek często posiada możliwość złożenia uchwytów. To także funkcjonalne rozwiązanie w przypadku mycia garnków i patelni w zmywarce – tam również liczy się przecież oszczędność miejsca.

Sprawdzaj dostępne promocje

Naczynia stołowe mogą kosztować krocie. Niezależnie od tego, czy kupujemy je dla siebie, czy dla bliskim, i czy inwestujemy w zestaw kilku garnków, czy talerzy, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od kilkudziesięciu złotych za sztukę do nawet setek złotych za zestaw wysokiej jakości porcelany. Cena zależy od jakości i od marki, nie warto jednak z nich rezygnować. Tym bardziej że większość producentów oraz dystrybutorów na swoich stronach posiada okazjonalne oferty w atrakcyjnych cenach. Do tego wielu udostępnia kupony bądź oferuje darmowy dowóz lub zniżkę nawet kilkunastoprocentową – za zapis w newsletterze. Ponadto wielu producentów obniża ceny zestawu przy zakupie więcej niż jednego elementu. I to się opłaca!

Zestawy? Tak, ale...

ale tak zwane zestawy „otwarte” lub uniwersalne. To zestawy, które możesz skompletować samodzielnie; producent udostępnia na przykład garnki i patelnie w jednym, spójnym designie, ale nie są one pakowane łącznie, więc możesz zrezygnować na przykład z brytfanny czy woka. Tak samo opłaca się inwestować w otwarte komplety sztućców bądź talerzy i miseczek. Komplety możesz składać przez dłuższy czas i w razie potrzeby, szczególnie jeśli stawiasz na prosty design na przykład białą porcelanę. Tę charakteryzuje wysoka wytrzymałość oraz łatwość w dopasowaniu do pozostałych elementów wyposażenia, które kładziesz na stole – takich jak kolorowe salaterki, szklanki czy kieliszki.