Jak żyć bardziej eko?

Jak żyć bardziej eko?

Troska o planetę i środowisko naturalne leży w interesie nas wszystkich - warto zatem podjąć wszelkie możliwe działania, które w ramach codziennego funkcjonowania mogą być bardziej przyjazne naturze. Czasem wystarczy drobna zmiana nawyków, aby osiągnąć założony cel. Poniżej kilka podpowiedzi!

Świece z wosku pszczelego zamiast tych parafinowych

Okres jesieni i zimy sprzyja paleniu świec zapachowych. Zapewniają one przyjemne ciepło, nadają zapach we wnętrzu i tworzą romantyczny klimat. Jeżeli należysz do grupy osób, które z entuzjazmem sięgają po takie zapachowe świece - warto zastąpić te parafinowe odpowiedniki bardziej ekologicznymi. Świece z wosku pszczelego są przyjazne środowisku i co ważne - mają też naturalną zdolność do oczyszczania powietrza. Warto też wspomnieć, że te parafinowe świece są po prostu szkodliwe dla organizmu. Zamiast sięgać po takie masowo produkowane świece o wiele korzystniej będzie skorzystać z rodzimych manufaktur, które bazują na jakościowych składnikach. Jak widać ten wybór generuje wiele korzyści!

Sięgnij po materiałowe torby zamiast plastikowych odpowiedników

Ograniczenie zużycia plastiku powinno stanowić jedno z kluczowych dążeń każdego z nas. Spontaniczne zakupy mogą jak najbardziej iść w parze z ekologiczną postawą. Zamiast kupować plastikowe torby - dobrą praktyką będzie noszenie ze sobą materiałowych toreb wielokrotnego użytku. Są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości - w przypadku ewentualnego zabrudzenia można je z łatwością umieścić w pralce i użytkować je przez długi czas. Jak widać - w wielu przypadkach można ograniczyć zużycie plastiku. Punktem wyjściowym jest tutaj jednak samoświadomość i uzmysłowienie sobie, w jakich obszarach można zaprowadzić nowe porządki, które są bardziej przyjazne środowisku.

Mleko ryżowe i inne produkty wegańskie są także pro-eko!

Nie trzeba być weganem, aby ograniczyć spożycie produktów odzwierzęcych. Kawa oraz shake owocowy może być równie smaczna na mleku sojowym jak w przypadku sięgania po mleko krowie. Owsianki i desery na bazie takiego produktu jak np. mleko ryżowe to strzał w dziesiątkę w przypadku zarówno wegan jak i tych osób, które po prostu chciałyby wprowadzić nowe akcenty do swojego jadłospisu. Niekiedy za ograniczeniem mleka krowiego stoi też np. nietolerancja laktozy.

Powyższe propozycje stanowią prostą receptę na bardziej ekologiczny tryb życia. Jak widać - nie jest to ani skomplikowane ani kosztowne, wystarczy reorganizacja dotychczasowych nawyków zakupowych. Przetestuj na sobie wybrane sposoby!