Jak skutecznie i zdrowo schudnąć?

Jak skutecznie i zdrowo schudnąć?

Skuteczne i zdrowe odchudzanie to przede wszystkim racjonalne, pełnowartościowe posiłki. Często słyszy się o różnego rodzaju dietach-cud, których nie można zaliczyć do zdrowych i racjonalnych. Odpowiednie żywienie to podstawa utraty kilogramów. Powinno być odpowiednio zaplanowane i dostosowane do danej osoby. Dieta wcale nie musi oznaczać małych porcji oraz posiłków, po których odczuwamy głód. Jak skutecznie i zdrowo schudnąć? Sprawdź!

W odchudzaniu ważny jest balans

Obecnie coraz więcej mówi się o racjonalnym odżywianiu i zdrowym podejściu do diety odchudzającej. Wszelkie diety-cud mówiące o tym, aby pić jedynie soki warzywne lub jeść tylko sałatki to już przeszłość. Specjaliści od żywienia oraz dietetycy są zgodni w jednej kwestii - w odchudzaniu ważne jest przede wszystkim utrzymanie deficytu kalorycznego, czyli dostarczanie mniejszej ilości kalorii, niż wymaga tego zapotrzebowanie kaloryczne. Wcale nie oznacza to, że musimy tych kalorii przyjmować zdecydowanie mniej. Wystarczy, że będzie to o 300 kalorii dziennie mniej, aby rozpocząć odchudzanie. Należy pamiętać także o tym, aby nasze posiłki były różnorodne, pełne witamin i minerałów. Raz na jakiść czas możemy sobie także pozwolić na słodką lub słoną przekąskę. W odchudzaniu ważny jest balans. Zamiast całej paczki ciastek, zjedzmy dwa. Pozwalając sobie na odrobinę przyjemności, o wiele łatwiej będzie nam wytrwać w postanowieniu.

Wybieraj mądrze

Podczas odchudzania możemy sobie pozwolić na małe odstępstwa w postaci ulubionej, ale kalorycznej i mniej wartościowej przekąski. Jednak na co dzień starajmy się wybierać mądrze. Dbajmy o to, aby w naszej codziennej diecie znalazły się zdrowe produkty. Starajmy się wybierać żywność jak najmniej przetworzoną. Zwracajmy uwagę na skład produktów oraz ilość dodatków, barwników czy cukru. Stosujmy także zdrowsze zamienniki. Zamiast tradycyjnego, białego cukru, lepszym wyborem będzie miód. Jest równie słodki, a posiada więcej cennych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Warto pamiętać, że miody w marketach mogą posiadać różnego rodzaju niepotrzebne dodatki. Lepszym wyborem będzie sprawdzona pasieka z miodami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kupujemy produkt jest w pełni naturalny i bez zbędnych dodatków.

Czy catering dietetyczny to dobre rozwiązanie?

Czy dobrym sposobem na odchudzanie może być catering dietetyczny Gdańsk? Oczywiście, że tak! Główną zaletą cateringu jest to, że nie musisz martwić się o planowanie i przygotowywanie posiłków. Codziennie, pod drzwi Twojego domu dostarczana jest torba ze świeżymi posiłkami na cały dzień. Masz możliwość wybrania odpowiedniej kaloryczności, a także rodzaju diety, na przykład wegańskiej lub bez laktozy. To doskonałe rozwiązanie dla zabieganych, jak również dla wszystkich osób, które chcą się zdrowo odżywiać.