Jak przygotować stół na spotkanie z bliskimi?

Jak przygotować stół na spotkanie z bliskimi?

Istnieje wiele powodów i okazji do wspólnych spotkań z bliskimi. Zazwyczaj odbywają się one przy stole pełnym pysznych dań i deserów. Jednym z kluczowych aspektów udanego przyjęcia jest odpowiednie nakrycie stołu. Jak zatem przygotować stół na rodzinne spotkanie, aby zachwycić wszystkich gości? Podpowiadamy!

Na początek

Zanim przejdziemy do nakrywania stołu oraz ozdabiania go różnego rodzaju dekoracjami, warto upewnić się, że znajdzie się przy nim miejsce dla wszystkich gości. Warto zatem dokładnie policzyć, ile osób zasiądzie przy stole i upewnić się, że goście będą mogli spożyć posiłek w komfortowych warunkach. Warto również sprawdzić, czy posiadamy odpowiednią ilość naczyń. Być może kilka miesięcy temu zbił nam się talerz, a my o tym nie pamiętamy. Niezbędne będzie również przygotowanie obrusu. Jeśli posiadamy wszystkie podstawowe elementy, możemy rozpocząć przygotowywanie stołu na przyjęcie.

Odpowiednia zastawa stołowa

Do nakrycia stołu niezbędna będzie odpowiednia zastawa stołowa, dopasowana do okazji. W przypadku wyjątkowych okoliczności, jak przyjęcie z okazji komunii czy chrztu, lepiej sprawdzi się elegancka porcelana - Ćmielów, Lubiana czy Ambition to producenci, którzy w swojej ofercie posiadają wiele eleganckich zestawów obiadowych. Z pewnością uda nam się wybrać coś odpowiedniego. Porcelana na wyjątkowe okazje najlepiej sprawdzi się w białym kolorze. Jeśli jednak planujemy zwykłe spotkanie z bliskimi lub na przykład z okazji urodzin, niekoniecznie musimy się decydować na eleganckie nakrycie stołu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się na przykład talerze w ciekawym kolorze lub we wzory. Z pewnością sprawią, że nakrycie stołu będzie prezentować się stylowo i oryginalnie.

Elementy dekoracyjne na stole

Obrus i zastawa stołowa to podstawowe elementy nakrycia stołu. Jednak tym, co sprawia, że stół będzie prezentował się niezwykle wyjątkowo i podkreśli wagę wydarzenia to różnego rodzaju dekoracje. Doskonale sprawdzi się między innymi ozdobny wazon z kwiatami, a także świece. Takie dodatki sprawią, że całość będzie prezentować się niezwykle klimatycznie. Warto pamiętać również o serwetkach, które możemy dobrać w zależności od okazji. Powinniśmy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Świetnie będą prezentować się na stole między innymi niewielkie, ale oryginalne dodatki, jak solniczka i pieprzniczka o ciekawym kształcie czy stylowy dzbanek z wodą. Aby stół prezentował się niezwykle estetycznie, warto również zadbać o spójną kolorystykę wszystkich elementów, które się na nim znajdują.