Jak elegancko nakryć stół na przyjęcie?

Jak elegancko nakryć stół na przyjęcie?

Podczas organizacji przyjęcia, niezwykle ważne jest odpowiednie nakrycie stołu. W końcu przy stole gromadzi się cała rodzina podczas uroczystości. Zatem, nakrycie powinno prezentować się elegancko, a jednocześnie zapewniać gościom komfort. Jak elegancko nakryć stół na przyjęcie? Poczytaj o wskazówkach!

Odpowiednia zastawa na stole

Odpowiednia zastawa jest niezwykle ważna. Dzięki niej potrawy wyglądają jeszcze bardziej smakowicie, a całe nakrycie stołu prezentuje się elegancko i szykownie. Bardzo ważne jest, aby cała zastawa była jednolita. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej sprawdzić, czy na pewno posiadamy komplet zastawy dla wszystkich gości. Do eleganckiego nakrycia stołu doskonale sprawdzi się na przykład porcelana Ćmielów. To klasyczna, biała porcelana, którą możemy wykorzystać na różne okazje - urodziny, chrzciny, komunię czy po prostu wspólny obiad z całą rodziną. W komplecie znajdziemy również różnego rodzaju sosjerki, wazy czy salaterki. Spójna i estetyczna zastawa będzie prezentować się idealnie na każdym stole!

Eleganckie i efektowne nakrycie stołu

Możliwości nakrycia stołu w elegancki i szykowny sposób jest wiele. Najlepiej jednak sprawdzają się klasyczne rozwiązania. Dlatego też warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Doskonale sprawdzi się biały obrus, który będzie stanowił idealne tło do elementów dekoracyjnych. Na środku stołu świetne będzie prezentował się ozdobny bieżnik. W tym przypadku wybór kolorów i wzorów jest ogromny. Możemy wybrać takie, które będą odnosić się do okazji, dla której zostało przygotowane przyjęcie. Pamiętajmy również o serwetkach. Ich brak to prawdziwe faux pas. W przypadku ważnych uroczystości lepiej postawić na serwetki bawełniane w białym kolorze lub zbliżonym do obrusu. Powinniśmy położyć je obok talerzyków gości. W przypadku mniej oficjalnych uroczystości, możemy postawić na serwetki papierowe. Na środku stołu możemy postawić serwetnik, dzięki temu będzie w zasięgu ręki wszystkich gości.

Wyjątkowe dekoracje

Niektóre okoliczności wymagają wyjątkowych dekoracji i efektownej oprawy stołu. Możliwości jest wiele, a wszelkie elementy dekoracyjne powinny nawiązywać do okoliczności spotkania. Warto pamiętać o tym, aby kolorystyka na stole była spójna. Nie przesadzajmy także z ilością dodatków. Najważniejsze jest, aby goście czuli się przy stole komfortowo. Doskonale sprawdzą się między innymi kwiaty w ozdobnych wazonach, a także świeczki, które wprowadzą wyjątkowy nastrój.