Jak elegancko nakryć do stołu?

Jak elegancko nakryć do stołu?

Nakrycie stołu to element, na który zwracają uwagę wszyscy goście na uroczystościach. Eleganckie nakrycie jeszcze bardziej podkreśla wagę wydarzenia i dodaje mu wyjątkowości. Jak zatem zaaranżować stół, aby prezentował się elegancko i nowocześnie? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniej zastawy stołowej - na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej zastawy stołowej to najważniejsza kwestia. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy zastawa, którą posiadamy jest kompletna i wystarczy dla zaproszonej liczby gości. W przypadku eleganckiego nakrycia stołu, najlepiej sprawdzi się biała porcelana. Ćmielów to popularna polska fabryka porcelany, w której zaopatrzymy się w odpowiedni zestaw. Porcelana prezentuje się na stole niezwykle elegancko, a kolor biały jest uniwersalny i dopasuje się do wielu kompozycji. Warto zadbać o to, aby inne naczynia, jak półmiski czy wazy również były z tego samego zestawu. Dzięki temu całość będzie prezentować się spójnie i estetycznie.

Jaki obrus i bieżnik wybrać?

Obrus to bardzo ważny element, o którym należy pamiętać podczas nakrywania stołu. Najlepiej prezentować się będzie obrus wykonany z wysokiej jakości tkaniny, na przykład lnu czy bawełny. Wybór materiały będzie miał wpływ na to, czy okaże się on łatwy w czyszczeniu lub prasowaniu. Obrus z wysokiej jakości tkaniny doskonale zaprezentuje się w połączeniu z elegancką zastawą stołową. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego bieżnika, który jest wyjątkowym elementem dekoracyjnym. W przypadku eleganckiego nakrycia stołu, najlepiej sprawdzą się bieżniki w jasnym kolorze, na przykład pudrowym błękicie czy beżowe. Jeśli zdecydujemy się na bieżnik w delikatne wzory, wtedy obrus powinien być idealnie gładki. Do obrusu i bieżnika należy również dobrać odpowiednie serwetki. Powinny przede wszystkim pasować kolorystycznie. Najważniejsze, aby nie przesadzić z ilością wzorów i kolorów. Dzięki temu zachowamy elegancki wygląd stołu.

Jakie dekoracje na stół wybrać?

Dekoracje sprawiają, że stół prezentuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. W przypadku eleganckiej kompozycji, doskonale sprawdzą się odpowiednio skomponowane bukiety kwiatowe. Warto umieścić je w eleganckich wazonach. Doskonałym dodatkiem będą również świece, które zapalimy podczas spożywania posiłku. Ich światło sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Warto pamiętać o tym, że w przypadku eleganckiej aranżacji stołu, nie należy przesadzać z ilością dodatków. W tym przypadku mniej, znaczy więcej. Całość powinna prezentować się spójnie i estetycznie.